icon
icon
icon

Zobacz jak wycena firmy jest prosta

Jak oszacować wartość firmy? Dużo wydaje się, że doświadczona wycena to proces tylko i wyłącznie księgowy. Nic bardziej mylnego. Coraz większą rolę mają albowiem obecnie do odegrania czynniki niematerialne. O czym mowa? Choćby o kompetencjach pracowników, których zatrudnia dana firma. Choćby o pozycji danej marki na rynku, o jej możliwościach do generowania większych zysków niż strat.

Wycena przedsiębiorstw, żeby była wiarygodna i dawała przesłanki do podejmowania decyzji musi być wszechstronna i kompleksowa. Dobra wycena niesie pozytywy dla dwóch stron barykady, czyli dla inwestorów zainteresowanych zakupem firmy, oraz dla właścicieli, którzy chcą pozbyć się przedsiębiorstwa, bądź części udziałów. Inwestorzy chcą znać potencjał przedsiębiorstwa, gdyż nikt nie lubi kupować kota w worku, nikt nie będzie ryzykować swoich pieniędzy na firmę, o której nic się nie wie.

Natomiast sami właściciele wyposażeni w rzetelną wycenę, znający potencjał firmy, jej mocne strony będą mieli lepszą pozycję w ewentualnych negocjacjach z nabywcą. Wycena przedsiębiorstwa w aktualnych czasach dokonywana jest zazwyczaj na podstawie trzech głównych metod. Chodzi o metodę porównawczą, dochodową, oraz majątkową. Subiektywna, a tym samym źle przeprowadzona wycena może wprowadzić w błąd inwestora, czy też właścicieli firmy. Taki błąd może natomiast dużo kosztować.

Wobec tego, lepiej jest zapłacić więcej za fachową wycenę, niż kupić za pół darmo wycenę, która będzie przyczyną regularnych, długoterminowych strat finansowych. Usługa wyceny znaków towarowych, wyceny realizowane dla spółek – propozycja analityków finansowych jest obecnie szeroka.

Ta firma ma adres: Usługi wyceny logo na mariuszduda.com